ANTALYA’DA AK PARTİ İL TEŞKİLATI VAR MI ? YOK MU ? Hatırlanacagı üzere geçenlerde giritli parkına otopark yapılsın mı? yapılamasın mı ? Tartışmaları vardı CHP Antalya il teşkilatı önderliğinde yeşile…

" /> ANTALYA’DA AK PARTİ UYUYOR SESSİZ OLALIM… CHP ”ADALET” YÜRÜYÜŞÜNDE… CHP’Lİ ÜMİT UYSAL ”ADALETSİZ” KANUN YASA TANIMIYAN TAVIRDA… – Siyaset Antalya TV – Antalya'nın Siyaset Haberleri

ANTALYA’DA AK PARTİ UYUYOR SESSİZ OLALIM… CHP ”ADALET” YÜRÜYÜŞÜNDE… CHP’Lİ ÜMİT UYSAL ”ADALETSİZ” KANUN YASA TANIMIYAN TAVIRDA…

by admin 3.058 görüntüleme0

ANTALYA’DA AK PARTİ İL TEŞKİLATI VAR MI ? YOK MU ?

Hatırlanacagı üzere geçenlerde giritli parkına otopark yapılsın mı? yapılamasın mı ? Tartışmaları vardı CHP Antalya il teşkilatı önderliğinde yeşile ,parkımıza sahip çıkıyoruz diye eylemler yapılmıştı ve sonuçta kazanan halk çevreciler

olmuştu.

Şimdi ise hemen hemen aynı günlerde eski dedemen otel yanı bambus plaj bitişigine muratpaşa belediyesi kaçak bir Plaj yapmakta idi verilen izinlere uyulmadan…Bir ara çalışmalar durdu şimdi yeniden beton dökerek başladı inşaat çalışmaları.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonundan izin almıştır. Ancak verilen izinlere uyulmamış, falezler delinmiş, oyulmuş, kırılmış, üzerine beton dökülmüş, metal platformlar yapılmış, büfe kondurulmuştur. Büfenin karkas görüntüsü ve beton dökülen, kırılan falezlerin görüntüsü toplunda derin üzüntülere neden oldu.

dogal olarak CHP’li bir belediye bunu yaptıgı için CHPve cevreciler bu konuya sessiz kalıyor görmezden geliyorlar.

Antalya kamu oyunda bu Şehirde AK Parti,MHP gibi siyasi bartiler var bunların başında Menderes TÜREL geliyor.

TÜREL Başkan bu olaylar karşısında neden sessiz kalıyor.AK parti il başkanı RIZA Sümer ve ilçe başkanları bu şehirde yaşamıyorlar mı ?

muratpaşa belediyesi ile ortak yöndemi hareket ediyorlar kim bu ÇEVRE KATLİAMINA DUR DİYECEK.

Bu Düpedüz Çevre Katliamı dedikleri  sitem ettikleri gözlemlendi.

ANTALYA ÇEVRE VE ŞEHİRÇİLİK MÜDÜRLÜGÜ SİT ALANINDA… GÖREVİNİ YAPMIYOR MU ?

1. Derece doğal sit alanlarında kanunen betonarme BETON dökülemez .Yapı yapılamaz
Koruma bilinciyle oluşmuş kanunlara göre 1. Derece doğal SİT alanında, , beton dökülerek kayalar oyularak tahrip edilemez. Tahrip edilirse hem suçtur, hem toplum vicdanını kanatır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığını göreve davet ediyoruz.
Antalya falezleri ile ilgili yapılan her türlü işlem ve de korunma, toplum adına, halk adına yasa gereği Çevre ve Şehircilik Bakanlığına aittir. Koruma anlayışına uyulmadığında da yine görev ve sorumluluk onlara aittir. Konuyla ilgili olarak İl Müdürlüğünün derhal harekete geçmesini ve buradaki betonarme inşaatı durdurmasını bekliyoruz.

Defalarça Basına yansımasına rahmen Antalya Çevre ve Şehircilik müdürü ve yardımcısı adeta bu olayları görmezden geliyor.

ÇEVRE SAKİNLERİNDEN SAVCILIGA SUÇ DUYURUSU 

ŞÜPHELİLER:
1-Ümit Uysal: Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı.
Adres: Fener Mahallesi, Tekelioğlu Cd. No:63, 07160 Muratpaşa/Antalya, Türkiye Telefon: +90 242 320 22 22
2- Antalya Muratpaşa Belediyesi:
Adres: Fener Mahallesi, Tekelioğlu Cd. No:63, 07160 Muratpaşa/Antalya, Türkiye Telefon: +90 242 320 22 22
3-Belediye çalışanları: Tespiti durumunda ihmali bulunan ilgili birimlerdeki sorumlular
Adres: Fener Mahallesi, Tekelioğlu Cd. No:63, 07160 Muratpaşa/Antalya, Türkiye Telefon: +90 242 320 22 22
4-Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü çalışanları ve Müdür Vekili Tevfik Altınay:
Adres: Meltem Mah. Dumlupınar Bulv. No:135 07030 Muratpaşa / ANTALYA Telefon:0 242 237 00 10
KONU:
Antalya Muratpaşa Belediyesinin, yöneticilerinin ve bazı sorumlularının bazı değerli araziler ile bu arazilerin planlarında hukuksuz uygulamalar yaptığı, görevi ihmal ve görevi kötüye kullandığı, bazı kesimlere haksız kazanç sağladığı; belediye tüm bu uygulamaları yaparken Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün ve İl Müdür Vekilinin etkin bir şekilde denetim görevini layıkıyla yerine getirmediği, sorumluluğunu aksattığı, olayların basına yansıdığı ya da mecbur kaldığı anlarda ise sadece zaruri bir adım atarak kamu zararına yol açtığı, vatandaşın maddi-manevi zarara uğramasına göz yumduğu, görevini ihmal ettiği.
3-Akra Barut ile Atan Park Otel önündeki plaj ve güneşlenme platformları:
Belediye eski Lara yolundaki Atan Park Otel önünde doğal sit alanı falezlerde plaj ve güneşlenme platformu yapmaktadır. Bunu yapmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonundan izin almıştır. Ancak verilen izinlere uyulmamış, falezler delinmiş, oyulmuş, kırılmış, üzerine beton dökülmüş, metal platformlar yapılmış, büfe kondurulmuştur. Büfenin karkas görüntüsü ve beton dökülen, kırılan falezlerin görüntüsü elimizde mevcuttur. Belediyenin bu uygulamaları Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı inceleme, denetim ve tespitler sonrası plaj yapım çalışmaları durdurulmuştur. Aynı şekilde eski Dedeman Otel şimdiki Akra Barut Otel önünde de falezlerden denize inecek şekilde kaçak olarak güneşlenme platformları, plaj, işletmeler yapılmıştır ve belediye bu bölgeyi ısrarla tahliye etmemektedir. Gençlik Mahallesi Cender ve Talya Otel önünden Lara yolundaki Karpuzkaldıran Askeri Tesislerine kadar olan falezler denizden tekneyle ve karadan yaya olarak incelendiğinde, yapılan işgaller ve göz yumulan uygulamalar ortaya çıkacaktır.
TALEP:
Bu iddiaların incelenerek, kovuşturmasının yapılmasını, suç tespit edildiği takdirde TCK’nın ilgili hükümleri gereğince sorumlular hakkında işlem yapılmasını talep ederim.
İLGİ:
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı

 

Antalya Haber