MYK ÜYESİ VEKİL ONURSAL ADIGÜZEL’İN DAYISI HÜSEYİN AKKUŞ’UN ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ OLMASI İÇİN KILIÇDAROĞLU MUHİTTİN BÖCEK’E BASKI YAPIYOR ! Hatırlanacağı üzere İzmir’in Karaburun ilçesine belediye başkanı seçilen CHP’li…

" /> BALIK BAŞTAN KOKAR! KILIÇDAROĞLU’NDAN AKRABA ATAMASI BASKISI MUHİTTİN BÖCEK’E… – Siyaset Antalya TV – Antalya'nın Siyaset Haberleri

BALIK BAŞTAN KOKAR! KILIÇDAROĞLU’NDAN AKRABA ATAMASI BASKISI MUHİTTİN BÖCEK’E…

by admin 2.456 görüntüleme0

MYK ÜYESİ VEKİL ONURSAL ADIGÜZEL’İN DAYISI HÜSEYİN AKKUŞ’UN ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ OLMASI İÇİN KILIÇDAROĞLU MUHİTTİN BÖCEK’E BASKI YAPIYOR !

Hatırlanacağı üzere

İzmir’in Karaburun ilçesine belediye başkanı seçilen CHP’li İlkay Girgin Erdoğan, kendisini belediye şirketine müdür olarak atamıştı. Belediyeden aldığı 8 bin TL’lik maaşın yanında 7 bin 500 TL de müdürlük maaş aldığı ortaya çıkmıştı.

Torpilcilikte çığır açan CHP’li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, oğlunu genel müdür yardımcısı olarak ataması tepkilere neden olmuştu. CHP’li belediyelerdeki torpil skandalı bununla da sınırlı değil.

Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş da iki kardeşi ve iki kuzenine belediyede üst düzey görev verdiği ortaya çıktı.

ANTALYA’nın İbradı Belediye Başkanı CHP’li Serkan Küçükkuru, belediye şirketinin başına kardeşi Serap Küçükkuru’yu getirdi.

Başkanlıktaki ilk döneminde 2 kız kardeşini belediyede işe başlatan Küçükkuru, ikinci döneminin başında, belediyenin tek şirketi Elmas’ın 2 yöneticisini görevden aldı. Serkan Küçükkuru, şirketin müdürlüğüne ise kardeşi Serap Küçükkuru’yu getirdi. Belediye şirketi, ilçede ekmek fırının yanı sıra restoran ve akaryakıt istasyonu çalıştırıyor.

Kılıçdaroğlu’ndan, CHP’li başkanların akrabalarını işe almasına tepki: Etik değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yakınlarını önemli görevlere atayan CHP’li belediye başkanlarıyla ilgili yapılan haberlerden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kılıçdaroğlu, atamaları etik bulmadığını vurgulayarak “Hepsi düzeltilir. Bundan sonra bu tür uygulamalar olmayacak” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediye başkanları tarafından yapılan ve tepkilere neden olan atamalarla ilgili olarak Sözcü yazarı Deniz Zeyrek’e konuştu.

 

Kılıçdaroğlu Böyle Konuşurken Antalya’ya AKRABA ATAMASI İÇİN BASKI YAPIYOR !

CHP Milletvekili MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in dayısı Hüseyin Karakuş’u

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ Yapmak istiyor.

CHP Milletvekili MYK Üyesi Onursal Adıgüzel VİP TORPİLLERİ

YEREL SEÇİMLER ADAY ADAYI BELİRLEME MECLİS ÜYELERİ 2019

MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in Dayı oğlu Numan Selim Bilgin Beşiktaş 17. sıra
MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in İşortağı Murat Tercan Avcılarda 8. sıra
MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in Ortağı Erkam Dinçer Maltepe 3. sıra
MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in Ortağı Birkam Yıldız Ataşehir 3. sıra
MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in Ortağı Tuncay Akın Maltepe 14. sıra
MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in Eşinin Akrabası Hüseyin Kazain Eşinin Akrabası Üsküdar 17.sıra
MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in Yiğeni Soner Karakuş Beşiktaş 15. Sıra
MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in Yakını Mesut Kösedağı Kadıköy 3. Sıra adayı
MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in akrabası Murat Tarcan Avcılar 8.sıra adayı yapıldı

CHP’NİN GENÇ DERSİM’Lİ VEKİLİ BU KADAR ADAM ADAY YAPMIŞ NE VAR BUNDA ?

MYK Üyesi Aykut Erdoğdu’nun VİP TORPİLİ…

MYK Üyesi Aykut Erdoğdu’nun Şöförü İlhan Ümit Güven Şişli 20.sıra Adayı yapıldı.

Seçim kazanılır kazanılmaz CHP ANTALYA KONYAALTI BELEDİYESİ’NE BAŞKAN SEMİH ESEN MYK Üyesi Aykut Erdoğdu’nun YEĞENİ ONUR ALPTEKİN’i ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ YAPTI.

 

Türkiye, İzmir’deki ‘li belediye başkanlarının eş, çocuk, dost, akraba atamalarıyla ilgili skandallarıyla çalkalanırken şimdi de partinin il ve ilçe yöneticileri belediyelerde maaşa bağlanmaya başladı. Halen belediyelerde çalışan CHP İl Yönetim Kurulu üyeleri  ve İl Başkan Yardımcısı ‘nin ardından şimdi de İl Başkan Yardımcısı Hasan Ali Oray, Kemalpaşa Belediyesi’nde işe yerleştirildi. Sürekli skandallarla anılan ve geçtiğimiz günlerde eski ortağının işyerini basarak Türkiye gündemine oturan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Oray’ı Kemalpaşa-Bel İmar şirketine müdür olarak atadı. Geçtiğimiz haftalarda da seçimde kendisini destekleyen İP Kemalpaşa İlçe Başkanı Coşkun Dinçer’i Kültür Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren spor birimine koordinatör olarak atayan Karakayalı, Oray’ı atamasıyla ilgili de adeta ‘Ben yaptım oldu’ mantığıyla bir savunma yaptı. Karakayalı, “İl başkan yardımcısını şirket müdürü olarak atamamın kanunen bir sakıncası mı var? Tabi ki yok. Benim tasarrufum” diye konuştu.

ADAY ADAYLARINA MAKAM VERİLDİ
CHP’li belediyelerde partili atamaları dur durak bilmiyor. Daha önce de CHP’den İstanbul Silivri Belediye Başkan adayı olan Özcan Işıklar, Karabağlar Belediye Başkan aday adayları Mehmet Şakir Başak ve Heval Savaş Kaya, Selçuk’tan aday adayı olan Emir Cömert ve Tire Belediye Başkan aday adayı Burak Alp Ersen Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde yönetim kurulu başkanlığı, genel müdür veya genel müdür yardımcılığı görevlerine getirilmişti. Büyükşehir’de en son Narlıdere’de CHP’den belediye başkan aday adayı olan Hakan Kılıç’a koltuk verilmişti. Kılıç, Büyükşehir Belediyesi’ne ait Grand Plaza şirketinin genel müdür yardımcılığına atanmıştı.
..

MENDERES’TE YENİ ATAMA
Bu arada bir partili ataması haberi de Menderes’ten geldi. Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, Belediye Personel A.Ş’nin yönetim kurulu başkanlığına CHP İlçe Başkanı Gizem Candan’ı getirdi. Kayalar, daha önce de Menderes’te CHP’den belediye başkan aday adayı olan Mesut Taşdemir’i, Park Bahçeler Müdürü yapmıştı.

Halen CHP İl Yönetim Kurulu üyesi olan Derya Aksu, Balçova Belediyesi’nde çalışıyor. Eşi Mehmet Aksu’nun da yine aynı belediyede şoför olarak çalıştığı belirtiliyor. CHP İzmir İl Yönetim Kurulu üyeleri Mert Onur Uzar, Ömer Yener ve Özlem Kart da uzun zamandır Bornova Belediyesi personeli olarak maaş alıyor. CHP İl Yönetiminde Bilişim Sorumlusu olan Fulya Türkelli Alçay da Güzelbahçe Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nde çalışıyor. CHP İl Yönetim Kurulu’nda yer alan Kadriye Mutlu Gaziemir, Sedredil Coşkuner ve Özge Prepol Özdemir Karşıyaka, Volkan Gürboğa ‘nden personel olarak maaş alıyor. Ayrıca CHP İl Başkan Yardımcısı Özkan Tice de Karabağlar Belediyesi çalışanı..

 

‘li  Belediyesi’nde atama skandalı! CHP’li başkan belediyenin 7 şirketinde kendine görev yazdı

 

‘li başkanları topladı. “Adam alırken eşinizi-dostunuzu kayırmayın” çağrısı yaptı. Fakat kimse takmadı.​
Kimi bol paralı koltuklara kendini atadı. Kimi oğlunu, sekreterini, şoförünü müdür yaptı. Milletin parasını savurmaya başladı.​TEKİRDAĞ: Başkan Kadir Albayrak, belediyenin 7 şirketinde kendine görev yazdı.​

İZMİR TORBALI: Başkan İsmail Uygur’un özel şoförü Ali Yakupoğlu, Başkan Yardımcısı oldu.​

AYDIN: Başkan Özlem Çerçioğlu’nun sekreteri Gökçen Çavuşoğlu, belediye şirketine yönetici​ atandı.

CHP’li belediyelerdeki skandalların ardı arkası kesilmedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yayınladığı 7 maddelik emri birçok başkan yerine getirmedi. ‘da 2’nci kez Başkan seçilen Kadir Albayrak da düzene uyum gösterdi. Teski Personel A.Ş. ile Büyükşehir Personel A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanlığını kimseye vermedi. Otopark Ulaşım, Tekir Ağaç, Tekirdağ Birlik Yem, Çevre ve Beldekent Yönetim A.Ş.’de ise yönetim kurulu üyesi olarak kendini görevlendirdi. Büyükşehir Başkanı olması nedeni ile 27 bin lira maaş alan Albayrak’ın yönetim kurulu başkanı olması nedeni ile ikinci maaş aldığı iddia edildi. 7 şirkete de kendine yakın bazı bürokratları atadığı belirtildi.

Kılıçdaroğlu, Albayrak’a çok güveniyordu.​

SEKRETERE KIYAK
CHP’nin belediyelerindeki eş-dost-akraba atama skandalına bir yenisi daha eklendi. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun sekreteri Gökçen Çavuşoğlu’nu, belediyeye ait bir şirkete Yönetim Kurulu Üyesi olarak atadığı belirlendi.

.

 

BALIK BAŞTAN KOKAR !CHP 2019 ADAY VE MECLİS ÜYESİ BELİRLENME…AKRABA PARTİSİ YENİ CHP…

YALIN GERÇEKLER !. KISACASI 10 ARALIK HAREKETİ İÇİNDE OLMAYAN AYRICA EŞ DOST AKRABA VE EKİP DIŞINDA KİMSE ADAY GÖSTERİLMEDİ.

 

1- İlk bakacağımız bir iki tane dışında Genel Merkez Yönetimine muhalefet eden hiç kimse ne Belediye Başkan Adayı ne de Belediye Meclis Üyesi Adayı gösterildi. Türkiye’nin en başarılı belediye Başkanı olan Kadıköy Belediye Başkanı bile Kurultay için imza verdiğinden dolayı Aday gösterilmedi. Bölgenin en başarılı ve en sevilen kişi Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu Muharrem İnce ile politika yaptığı için aday gösterilmedi.

 

 CHP’li Yılların siyasetcisi yaşayan tecrübe ŞAHİN MENGÜ Sosyal paylaşım siyesinden muhteşem tespitlerde bulundu…

işte o paylaşım…

1- İlk bakacağımız bir iki tane dışında Genel Merkez Yönetimine muhalefet eden hiç kimse ne Belediye Başkan Adayı ne de Belediye Meclis Üyesi Adayı gösterildi. Türkiye’nin en başarılı belediye Başkanı olan Kadıköy Belediye Başkanı bile Kurultay için imza verdiğinden dolayı Aday gösterilmedi. Bölgenin en başarılı ve en sevilen kişi Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu Muharrem İnce ile politika yaptığı için aday gösterilmedi.

KISACASI 10 ARALIK HAREKETİ İÇİNDE OLMAYAN AYRICA EŞ DOST AKRABA VE EKİP DIŞINDA KİMSE ADAY GÖSTERİLMEDİ.

 

2- İstanbul Adalar ilçesi Adalarla ilgisi olmayan İstanbul dışında yaşayan Erdem Gül Belediye Başkan Adayı yapıldı.

(Adalar ilçe başkanı Gençlik kolları ve kadın kolları görevlerinden istifa etti)
3- CHP MYK üyesi Gamze Akkuş İlgezdi’nin Eşi Battal İlgezdi Ataşehir Belediye Başkan Adayı
4- CHP PM üyesi Emine Gülizar Emecan’ın Eşi Adil Emacan Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı
5- PM Üyesi Erdoğan Toprak’ın manevi oğlu Rıza Akpolat Bahçelievler örgütünden Beşiktaş’ta Belediyebaşkanlığı yapacak kimse kalmadığı için Beşiktaşa Belediye başkan adayı yapıldı
6- PM Üyesi Erdoğan Toprak’ın Kardeşi Hasan Toprak Tekirdağ/Çorlu 2. Sıra Adayı.
7- PM Üyesi Erdoğan Toprak’ın iş ortağının kızı olan Fidan Aslan Eroğlu Beşiktaş 3.sıra adayı
8- PM Üyesi Erdoğan Toprak’ın yakını İnan Güney Beyoğlu Belediye Başkan Adaylığı olmadı Beşiktaş 5.sıra Adaylığına
9- PM Üyesi Erdoğan Toprak’ın Arkadaşının oğlu İlker Özsalman Beşiktaş Kontenjan 2. Sıra adayı
10- PM Üyesi Erdoğan Toprak’ın Arkadaşının oğlu Selçuk Curoğlu Beşiktaş Kontenjan 3. Sıra adayı
11- PM Üyesi Erdoğan Toprak’ın Manevi oğlu Belediye Başkan adayı Rıza Akpolatın arkadaşı Selçuk Sarıyar Beşiktaş 4. Sıra adayı
12- PM Üyesi Erdoğan Toprak’ın Manevi oğlu Belediye Başkan adayı Rıza Akpolatın iş ilşkisinde olduğu Önder Gedik Beşiktaş 14.sıra adayı
13- Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Rıza Akpolat’ın Akrabası
14- CHP GN.BŞK. KIlıçtaroğlu’nun Eşi Selvi Kılıçtaroğlu’nun yiğeni Serdar Sandal İzmir Bayraklı Belediye Bşk.Adayı
15- CHP GN.BŞK. KIlıçtaroğlu’nun Eşi Selvi Kılıçtaroğlu’nun yiğeni Müslim Tekin Çankaya3.sıra
16- CHP GN.BŞK. KIlıçtaroğlu’nun danışmanı Maltepe Kontenjan 3. Sıra adayı
17- MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in Dayı oğlu Numan Selim Bilgin Beşiktaş 17. sıra
18- MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in İşortağı Murat Tercan Avcılarda 8. sıra
19- MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in Ortağı Erkam Dinçer Maltepe 3. sıra
20- MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in Ortağı Birkam Yıldız Ataşehir 3. sıra
21- MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in Ortağı Tuncay Akın Maltepe 14. sıra
22- MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in Eşinin Akrabası Hüseyin Kazain Eşinin Akrabası Üsküdar 17.sıra
23- MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in Yiğeni Soner Karakuş Beşiktaş 15. Sıra
24- MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in Yakını Mesut Kösedağı Kadıköy 3. Sıra adayı
25- MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in akrabası Murat Tarcan Avcılar 8.sıra adayı yapıldı
26- MYK Üyesi Oğuzkan Salıcı ‘nın yiğeni Sait Vakkas Salıcı Başakşehir 13. Sıra
27- MYK Üyesi Oğuzkan Salıcı ‘nın Akrabası Zeynel Yılmaz Bağcılar 1 Sıra Adayı
28- MYK Üyesi Oğuzkan Salıcı ‘nın ekibinden 4 ortaktan 1. Zeki İbişhükçü Kadıköy 20. Sıra adayı
29- MYK Üyesi Oğuzkan Salıcı ‘nın ekibinden 4 ortaktan 2. Tuncer Tuna Ümraniye Kontenjan 5. Sıra adayı
30- MYK Üyesi Oğuzkan Salıcı ‘nın ekibinden 4 ortaktan 3. Kamil Özkanca Çekmeköy 4. Sıra adayı
31- MYK Üyesi Oğuzkan Salıcı ‘nın ekibinden 4 ortaktan 4. Nurkal Dedetaş Üsküdar 4. Sıra adayı
32- MYK Üyesi Oğuzkan Salıcı ‘nın İstanbul il başkanlığı dönemindeki İl yöneticisi Kadir Sancaktar Bayrampaşa 2. Sıra adayı
33- MYK Üyesi Oğuzkan Salıcı ‘nın Ekibinden Remzi Albayrak Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı olarak atandı (Bayrampaşa Chp ilçe yönetim kurulu asil üyesi Başkan Vekili Veysel Kılıvan ile birlikte 6 kişi yadek 8 kişi- Kadın kolları Başkanı Arzu Doyran ve Yönetim Kurulu-Gençlik kolları başkanı Göktunç Şentürk ve Yönetim kurulu ve bazı mahalle Başkanları yetersiz ve örgüt tabanı olmayan bir aday atandığı için görevlerinden istifa etti.)
34- MYK Üyesi Oğuzkan Salıcı ‘nın İstanbul il başkanlığı dönemindeki İl başkan yardımcısı Şerdil Dara Odabaşı Kadıköy Belediye Başkan Adayı
35- Seyit Torunun Akrabası Oktay Aksu Kartal Kontenjan 1. Sıra
36- Seyit Torun’un Amca oğlu İlker Sami Torun İzmir Altınordu 2.sıra
37- Seyit Torun’un Kız Kardeşi Aysun Azaklı İzmir/Altınordu 4. Sıra adayı (AKP den yeni istifa etmiş)
38- MYK Üyesi Seyit Torun’un ortağının elamanının annesi Sevgi Kılıç İzmir/Altınordu 13. Sıra adayı
39- PM Üyesi Tekin Bingöl’ün Kuzeni Nevzat Gül Kadıköy 5.sıra
40- Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel’in Ağabeyi Tuncay Gökçek Mersin Toroslar 1. Sıra
41- Akif Hamza Çebi’nin Eniştesi Şefik Özdemir Kartal kontenjan adayı
42- Eski Genel Sekreter Akif Hamza Çebi’nin Akrabası Müslim Hamza çebi Trabzon Ortahisar kontenjan 1.sıra adayı
43- Eski Genel Sekreter Akif Hamza Çebi’nin yakın arkadaşı Hasan Gökpınar Kadıköy 4.sıra adayı
44- Eski DSP Milletvekili Akif Serin’in eşi Fatoş Serin Bayrampaşa 9.sıra adayı
45- Eski CHP Milletvekili Sinan Aygün’ün Kız kardeşi Şehnaz Sibel Aygün Çankaya 7.sıra Adayı
46- CHP Gn.Bşk.Yrd. Orhan Sarıbal’ın Akrabası Erdoğan Yıldız’ın Eşi Nimet Yılmaz Bursa Yıldırım 4 sıra Adayı
47- PM Üyesi Gökhan Zeybek’in Kuzeni Halim Serdar Sarıoğlu Sarıyer Kantenjan 3 sıra adayı
48- CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun İl sekreteri Hüseyin Aksu Belediye Başkan Adaylığı olmadı hop Avcılar 1.sıra Meclis üyeliği adaylığına bu arada (Avcılarda oturmuyor)
49- CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun sahibi olduğu kliniğin müdürü Öztürk Tatar Bağcılar 3. sıra adayı
50- CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun İL Bşk.Yrd.cısı Osman Cankutarn’ın Kardeşi Eyüp Cankurtaran Zeytinburnu 12.sıra Adayı
51- CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun İl yönetim kurulu üyesi Dilan Güler’in Kayınpederi Güngören 11.sıra adayı
52- CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun eşinin emekli doktor arkadaşı Süleyman Şahin Kadıköy 27. Sıra adayı
53- CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun arkadaşı Seval Özsatıcı sonradan üye yapılarak Şişli 9. Sıra adayı yapıldı.
54- CHP Urfa Milletvekili nin kardeşi Urfa/Siverek 1. Sıra adayı
55- CHP Urfa Milletvekili nin yiğeni Serap Aydınlık Urfa / Karaköprü 4. Sıra adayı Serap Aydınlık ın babası da Urfa İl Yöneticisi
56- CHP Urfa Milletvekili nin 4 yiğeni Urfa / Karaköprü de listede
57- PM Üyesi Veli Ağababa’nın yakını Fahrettin Kayhan Kadıköy 1.sıra adayı
58- PM Üyesi Veli Ağababa’nın yakını Nurhan Zapcı Kadıköy 9.sıra adayı
59- PM Üyesi Veli Ağababa’nın Şöförü Gaffar Çiçek’in Dayısı Aynı zamanda il başkanının akrabası Yeşilyurt 7. Sıra adayı
60- PM Üyesi Çetin Budak’ın Ablasının Kızı Gülşen Ahsen Arıcı Antalya/Akseki Kontenjan adayı
61- PM Üyesi Orhan Sarıbal’ın eniştesi Cengiz Taner Bursa/Mudanya 2.sıra Adayı
62- PM Üyesi Orhan Sarıbal’ın Akrabaı ve şöförü Erdoğan Yıldız’ın eşi Nimet Yıldız Bursa/Yıldırım 4. Sıra adayı
63- Buca Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Gündüz’ün eşi Aslı Gündüz İzmir/Konak 17. Sıra adayı
64- İzmir Milletvekili Mahir Polat’ın Kardeşi İbrahim Ulaş Polat İzmir/Bornova 1. Sıra Kontenjan adayı
65- Eski avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci’nin oğlu Mustafa Değirmenci Avcılar 3.sıra adayı
66- MYK Üyesi Tuncay Özkan ve PM Üyesi Veli Ağababa tarafından İstanbul Bakırköy Meclis Üyesi Av. Taner Kazanoğlu İzmir/Buca 1. Sıra Kontenjan Adayı yapıldı (İyi Transfer İstanbuldan İzmire)
67- MYK Üyesi Aykut Erdoğdu’nun Şöförü İlhan Ümit Güven Şişli 20.sıra Adayı yapıldı.
68- MYK Üyesi Tuncay Özkan ve Veli Ağababa tarafından İzmir/Bucaya Belediye Başkan Adayı olarak atanan Suat Nezir adaylıktan çektiriliyor Yerine Belediye Başkan adayı olarak Ahbapları ve Avukatları Erhan Kılıç getiriliyor.
69- İstanbul/Ataşehir 15. Sıra adayı Ankara Bahçelievlerde 7 TİP’liyi katleden Haluk Kırcı ile boy boy resimleri olan Selami İğnek ( Kim önerdi bilinmiyor Genel Merkez Onaylamış)
70- İstanbul İl Disiplin Kurulu Üyesi Selahattin Erbaş’ın Yiğeni Rahime Gürbüz Zeytinburnu 19.sıra adayı
71- Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un Kızı Tutku Kurt Bayyurt Ankara/Çankaya Kontenjan 5.sıra adayı
72- CHP MYK Üyesi Yıldırım Kaya’nın akrabası Bayram Altuntaş Kırşehir İlgenel meclisi 1.sıra adayı
73- İzmir / Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu’nun oğlu Emrah Kocamustafaoğlu Konak Kontenjan 1.sıra adayı yapıldı.
74- CHP İzmir/Karşıyaka Eski başkanı Adnan Alabay’ın Kızı Gamze Uğurlu Karşıyaka 11.sıra adayı yapıldı
75- CHP PM Üyesi Pınar Uzun’un Nişanlısı Sami Can Okakın Kadıköy 19.sıra adayı yapıldı
76- İstanbul /Ataşehir 8.sıra adayı Sadık Semih Kayhan ve Kadıköy 1.sıra adayı Fahrettin Kayhan Kardeş
77- PM Üyesi Gökhan Zeybek’in Şöförü Şevket Kankaya’nın eşi Aydan Kankaya Sarıyer 22.sıra adayı yapıldı
78- PM Üyesi Gökhan Zeybek’in kuzeni Halim Serdar Sarıoğlu Sarıyer Kontenjan 3. Sıra adayı yapıldı
79- CHP İstanbul/Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz’ın Gelini Belgin Poyraz Sultangazi 2.sıra adayı yapıldı.
80- CHP İstanbul/Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz’ın Akrabası Halit Kollik Sultangazi 6.sıra adayı yapıldı.
81- Sultangazi Belediye Başkan Adayı Haluk Bozkurt Esenyurt Belediye Başkan Adayı Kemal Deniz Bozkurt Amca çocuklarıdır.
82- Gazeteci Deniz Zeyrek’in Kardeşi Ediz Zeyrek Kadıköy 6.sıra adayı yapıldı.
83- İstanbul/Gaziosmanpaşa 1.sıra adayı Yılmaz Demirel Kılıçtaroğlunun Akrabası (İddia) aynı zamanda İlçe belediye başkan adayının ortağı ve avukatı.
84- Beşiştaş Belediye Başkan adayı Rıza Akpolat’ın Akrabası Ferhunde Şirin Beşiktaş 1.sıra adayı yapıldı.
85- Gelibolu İlçe Başkanının kızı Beşiktaş 20.sıra adayı yapıldı.
86- Eski PM üyesi Ahmet Caner Yenidünya’nın kızı Esra Yenidünya Beşiktaş 6.sıra Adayı yapıldı.
87- İstanbul /Tuzla Adayı Kenan Albayrak 6.sıra, Bayram Akpınar Kontenjan 2.sıra, Dilek Özdemir 19.sıra adayları birbiri ile Anneleri tarafından kardeş çocukları.
88- Eski CHP milletveki Ali Yiğit’in oğlu Onur Yiğit İzmir/Narlıdere Kontenjan 1.sıra adayı yapıldı.
89- Engin Altay’ın akrabası Aydın Apaydın Avcılar 9.sıra adayı yapıldı
90- PM Üyesi Veli Ağababa’nın akrabası Mahir Budak Avcılar 10.sıra adayı yapıldı.
91- Özgür Karabat’ın Akrabası İsmet Çalik Avcılar 11.sıra adayı yapıldı.
92- Özgür Karabat’ın Akrabası Sevgican Çiçek Avcılar 13.sıra adayı yapıldı.
93- Özgür Karabat’ın Akrabası Naciye Yaprak Avcılar 16.sıra adayı yapıldı.
94- Eski Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın şöförü Kayseri/Melikgazi 5.sıra adayı yapıldı
95- İstanbul/GOP İlçe sekreteri Nevzat Böcek’in oğlu Gaziosmanpaşa 9.sıra adayı yapıldı
96- Suadiye Gizem Aksoylu İlkadın kollarında Adana Kozan Belediye Başkan Aday adaylığı olmadı İstanbul Beşiktaş 18.sıra adayı yapıldı.
97- İstanbul Beşiktaş 8.sıra adayı Fahrettin Çırak ve 22.sıra adayı Akın Keskin Teyze Çocukları
98- İstanbul / Beşiktaş 13.sıra adayı Metin Selahattin Kabiloğlu ve Sarıyer 9.sıra adayı Nazmi Kabiloğlu Kardeş.

 

 

………………………………………………GÖREVLERİNDEN VE CHP DEN İSTİFA EDENLER…………………………………

 

99- İzmir/Ödemiş CHP İlçe Başkanı, gençlik kolları ve kadın kolları Meclis üyeliği aday listelerinin örgütü temsil etmediği ve kendi iradeleri dışında genel merkezde oluşturulduğu için istifa etti
100- İstanbul/Bayrampaşa Chp ilçe yönetim kurulu asil üyesi Başkan Vekili Veysel Kılıvan ile birlikte 6 kişi yadek 8 kişi- Kadın kolları Başkanı Arzu Doyran ve Yönetim Kurulu-Gençlik kolları başkanı Göktunç Şentürk ve Yönetim kurulu ve bazı mahalle Başkanları yetersiz ve örgüt tabanı olmayan bir aday atandığı için görevlerinden istifa etti.
101- İstanbul/Adalar ilçe başkanı Mustafa Kerem Tunç ve yönetim kurulu Gençlik kolları Başkanı Cemil Şekerci yönetim kurulu ve kadın kolları başkanı Siber Tunçbilek ve yönetim görevlerinden istifa etti.
102- İzmir/Selçuk CHP ilçe Başkanı, kadın kolları,gençlik kolları Meclis üyelerinin Genel merkezde oluşturulmasına tepki olarak istifa etti
103- Adana CHP İl Başkanı Meclis üye listeleri örgüte sorulmadan gizli olarak genel merkezde yapılmasına tepki göstererek istifa etti.
104- İstanbul/Maltepe CHP İlçe Başkanı ve yönetim kurulu adaylık belirlenirken örgüt hassasiyeti dikkate alınmadığı için görevlerinden istifa etti
105- CHP İzmir Milletvekili İzmir’deki adaylıklara tepki olarak PM üyeliğinden istifa etti
106- CHP İstanbul/Beşiktaş İlçe Başkanı Meclis üyeliği listelerine Genel merkezden müdahale edildiği için görevinden istifa etti.
107- CHP İstanbul/Sarıyer Örgüt ve örgütlenmeden sorumlu başkan yardımcısı Deniz Çakıl Meclis üyeliği listelerine Genel merkezden müdahale edildiği için görevinden istifa etti
108- CHP Gaziantep İl Başkanı Melih Meriç ve Yönetim Kurulu üyeleri Listelere tepki göstererek görevlerinden istifa etti
109- CHP Genel Sekreteri Akif Hamza Çebi Görevinden istifa etti.
110- CHP Bandırma İlçe Başkanı Niyazi Yeloğlu ve Yönetim kurulu üyeleri listelerine Genel merkezden müdahale edildiği için görevinden istifa etti
111- Bodrum Belediye Başkanı CHP den istifa etti
112- CHP Tekirdağ/Çorlu İlçe Başkanı Kerem Dönmezler ve Yönetim Kurulu listelere tepki göstererek görevlerinden istifa etti.
113- CHP İstanbul/Şişli Belediye Başkan Adayı CHP den istifa etti DSP Adayı oldu
114- İstanbul/Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak CHP den istifa etti DSP adayı oldu
115- Muğla/Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar CHP den istifa etti DSP adayı oldu
116- CHP Muğla/Marmaris İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri yedekleri ile birlikte iradelerinin hiçe sayıldığını dile getirerek istifa etti
117- CHP Bursa/Orhangazi İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Kendilerine danışılmadan iradelerinin hiçe sayılıp seçime İYİ Parti ile girilmesine tepki göstererek istifa etti
118- CHP Sancaktepe İlçe başkanı ve yönetim kurulu adaylıklara tepki göstererek istifa etti
119- İki dönem CHP den Belediye başkanlığı yapan Keramettin Yılmaz Fethiye belediyesi 4 meclis üyesi ve 405 kişi ile birlikte Adaylığa tepki göstererek CHP den istifa etti.
120- Söke Belediye Başkanı Süleymen Toyran Adaylığa tepki göstererek CHP den istifa etti
121- CHP İzmir/Menemen İlçe başkanı Hürol Taklak, yönetim kurulunun tamamı, kadın kolları ve gençlik kolları adaylıklara tepki göstererek görevlerinden istifa etti
122- CHP Kartal Belediye Başkan Aday adayı Hüsnü süslü Adaylığa tepki göstererek CHP den istifa etti.
123- Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka Genel Merkez Telefonlarıma dahi cevap vermedi kullanılmış mendil parçası gibi bir kenara attılar diyerek CHP den istifa etti
124- CHP Busa/Karacabey İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu iradelerinin hiçe sayıldığını dile getirerek görevlerinden istifa etti
125- CHP İzmir / Karabağlar Kadın kolları tamamı görevlerinden istifa etti
126- Adana /Karataş Belediye Başkanı “ CHP antidemokratik yönetiliyor “ diyerek CHP den istifa etti.
127- Nevşehir/Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu CHP den istifa etti.
128- CHP İzmir/Tire İlçe Başkanı Tayfur Çiçek Adaylıklara tepki göstererek CHP den İstifa etti.
129- CHP Mardin İl Başkan Yardımcısı Berat Talayhan ve 120 kişiden oluşan yönetim tamamen Görevinden istifa etti.
130- CHP Mardin/Nusaybin İlçe Başkanı ve yönetim kurulu irademiz hiçe sayıldı diyerek görevlerinden istifa etti.
131- Türkiye’nin başarılı Belediye başkanlarından biri olan ve Bölgesinde büyük bir desteğe sahip olan ve Muharrem İnce ile Adı anılan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu İstifa ederek Bağımsız aday oldu.
132- Aydın/Efeler Belediye Başkanı Adaylıklara tepki göstererek CHP den istifa etti.
133- CHP Mardin/Dargeçit İlçe Başkanı Yönetim kurulu, kadın kolları ve gençlik kolları görevlerinden istifa etti
134- CHP Kayseri İl Yönetim Kurulu 6 üyesi istifa etti
135- CHP K.Maraş/Pazarcık ilçesinde Adaykıklara tepki gösteren 204 kişi CHP den istifa etti.
136- CHP İzmir/Çeşme Belediye Başkan Aday adayı Nüket Akyıldız Kadın adaylara yer verilmemesine tepki göstererek CHP den istifa etti.
137- Kayseri / Felahiye CHP Belediye Başkan Aday Adayı Kerim Karakoç CHP den istifa etti.
138- Adıyaman/Yaylakonak Belediye Başkanı Hasan Karakaya CHP den istifa etti
139- CHP Edirne/Keşan İlçe Başkanı Adaylıklara tepki gösterer…

Kaynak: Editör:

 

 

Antalya Haber