Türkiye Cumhuriyeti Diyemiyorlar… PKK ağzından T.C diyorlar.PKK terörü asker, polis ve sivil vatandaşları katlederken Kaftancıoğlu, BDP (HDP) ile ,“Tarihte Bugün: Ermeni Soykırımı başladı. Katledilen Ermeni vatandaşlarımızı anıyoruz, 19:15’te Taksim’de” ifadelerini…

" /> CANAN KAFTANCIOĞLU GÖREVİNDEN ALINSIN!…Türkiye Cumhuriyeti Diyemiyorlar… PKK ağzından T.C diyorlar. – Siyaset Antalya TV – Antalya'nın Siyaset Haberleri

CANAN KAFTANCIOĞLU GÖREVİNDEN ALINSIN!…Türkiye Cumhuriyeti Diyemiyorlar… PKK ağzından T.C diyorlar.

by admin 8.711 görüntüleme0

Türkiye Cumhuriyeti Diyemiyorlar… PKK ağzından T.C diyorlar.PKK terörü asker, polis ve sivil vatandaşları katlederken Kaftancıoğlu, BDP (HDP) ile ,“Tarihte Bugün: Ermeni Soykırımı başladı. Katledilen Ermeni vatandaşlarımızı anıyoruz, 19:15’te Taksim’de” ifadelerini kullanıyor.

 İstanbul teşkilatına başkan olarak seçilen Canan Kaftancıoğlu

CHP içindeki çok tartışılan ’10 Aralık hareketi’ne bağlı isimlerinOğuz Kaan Salıcı ve Erdoğan Toprak vb. desteklediği…

Oğuz Kaan Salıcı ve Erdoğan Toprak bugün İstanbul il başkanı seçilen Kaftancıoğlu’nun öteden beri destekçisi, yani Flynn ve Alptekin’e kadar uzayan bir gizemli yol… İki ay önce Oğuz Kaan Salıcı Uluslararası Cumhuriyetçiler Enstitüsü’nde (IRI) Türkiye ve NATO ilişkilerinin konuşulduğu bir toplantıya katılıyor. Bu arada yanında bir şaibeli liberal(?) ailece HDP’ye oy verdiğini açıklayan CHP’li Murat Özçelik. (Ve şimdi de CHP genel başkan yardımcısı Öztürk Yılmaz’ın yerine Murat Çelik’i hazırlıyorlar.)

Türkiye Cumhuriyeti Diyemiyorlar… PKK ağzından T.C diyorlar.

9 Eylül 1923’e kadar dayanan anlı şanlı demokrasi öyküsü, savaşlarda düşmanla mücadele etmiş, bir milleti kurtarmış, o millet ile Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur. Hiç bir ülkede olmayan inkilaplarıyla milleti kalkındırmış, millette Cumhuriyet Halk Partisini güvencesi olarak görmüştür. Cumhuriyet Halk Partisi Amerikan Mandasının balolarında değil, emperyalist güçlere karşı savaş meydanlarında, savaş masalarında kurulmuştur. Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetini de kurmuştur.

 

 

Canan Kaftancıoğlu’nun HDP’ye verdiği destek ise gözlerden kaçmıyor.

PKK terörü asker, polis ve sivil vatandaşları katlederken Kaftancıoğlu, BDP (HDP) ile CHP‘nin adı konulmamış ittifakı…

Belçika’da 13 EKİM 2012

 

HDP’yi eleştirene öfke

PKK terörünün siyasi uzantısı HDP ile CHP arasındaki ittifakı eleştirenlere Kaftancıoğlu’nun ağır hakaretler yağdırdığı ortaya çıktı. Kaftancıoğlu attığı tweet’te “CHP’yi BDP ile aynı yola girdi diye eleştiren gerzekler, yol doğru yol, ona bak sen” diyor. Kaftancıoğlu terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu PYD’yi destekleyen şu tweetler’i  de atmış:
“Kürtler Gezi’de yok şunu yapmış, bunu yapmış. Bahane bulma sen. Kobane’de ne yapıyorsun nasıl davranıyorsun ona bak”

 

 

 

 

SKANDAL ‘SOYKIRIM’ TWEETİ

Canan Kaftancıoğlu Ermeni Soykırımı iddialarını kabul eden bir tweet de atmış. Kaftancıoğlu, 24 Nisan 2012 tarihli gönderisinde “Tarihte Bugün: Ermeni Soykırımı başladı. Katledilen Ermeni vatandaşlarımızı anıyoruz, 19:15’te Taksim’de” ifadelerini kullanıyor.

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi ATATÜRK’ün partisidir

9 Eylül 1923’e kadar dayanan anlı şanlı demokrasi öyküsü, savaşlarda düşmanla mücadele etmiş, bir milleti kurtarmış, o millet ile Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur. Hiç bir ülkede olmayan inkilaplarıyla milleti kalkındırmış, millette Cumhuriyet Halk Partisini güvencesi olarak görmüştür. Cumhuriyet Halk Partisi Amerikan Mandasının balolarında değil, emperyalist güçlere karşı savaş meydanlarında, savaş masalarında kurulmuştur. Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetini de kurmuştur.
Devlet kuran Cumhuriyet Halk Partisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilan ettiği ve milletimiz tarafından benimsenmiş olan “6 OK” en büyük yeniliktir. Bu 6 OK; Cumhuriyetçilik, Laiklik, İnkilapçılık, Milliyetçilik, Devletçilik ve Halkçılıktır. Görüldüğü üzere bu ilkeler ile bağdaşmayan, sosyal medya hesaplarından Türk milletini karalayan, sözde Ermeni olaylarına “soykırım” diyen, başka siyasi partilerle gönül bağı bulunan, katil, terörist Abdullah Öcalan’a özgürlük isteyen, milletimizi sokaklarda onun Leh’ine kışkırtan, Tarih yoksunu, saygısız aynı zamanda zenginliğini partimizde güç için kullanmış bir şahıstır. Bunlar kabul edilemez… İlkelerimiz ve Disiplin yönetmeliğimizle bağdaşmaz, aykırıdır…

Bu sebeple Disiplin yönetmeliği, Parti Suçları madde 11’de bulunan;
A. Kesin Çıkarma Cezası Verilmesini Gerektiren Parti Suçları
a. Programa ve tüzük kurallarına, kurultay ve yetkili organ kararlarına aykırı davranmak,
b.Partide aldıkları görev ve sorumlulukla ve üyelikle bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunmak,
d.Parti doğrultusuna ve temel ilkelere aykırı siyasal çalışmalara ve eylemlere katkıda bulunmak,
e.Parti adaylarına karşı veya başka parti adaylarından yana açık veya gizli çalışmak,

gibi Disiplin suçları fıkralarından Yüksek Disiplin Kurulunca yargılanması gereken; Canan Kaftancıoğlu’nun, 13-14 Ocak 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen CHP İstanbul İl Kongresinde kazandığı il başkanlığı görevi, milletvekillerinin ve belediye başkanlarının delegelere müdahalesi sonucu gerçekleşmiş ve bu zaferi hükümsüz kılmıştır.

Antalya Haber