İddianamede “Selahattin Demirtaş’ın PKK/KCK terör örgütünün yöneticisi olduğu, bu kapsamda örgütün siyasi alan merkezi sorumlusu olarak faaliyet yürüttüğü, ayrıca değişik tarihlerde katıldığı örgütün yasama organı konumunda olan DTK içerisinde de…

" /> CHP’nin cumhurbaşkanı adayı İnce, Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etti – Siyaset Antalya TV – Antalya'nın Siyaset Haberleri

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı İnce, Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etti

by admin 3.228 görüntüleme0

İddianamede “Selahattin Demirtaş’ın PKK/KCK terör örgütünün yöneticisi olduğu, bu kapsamda örgütün siyasi alan merkezi sorumlusu olarak faaliyet yürüttüğü, ayrıca değişik tarihlerde katıldığı örgütün yasama organı konumunda olan DTK içerisinde de yönetici sıfatıyla hareket ederek eylem ve işlemlerde bulunduğu” belirtilmişti.

 

Bugün saat 16.00’da İstasyon Meydanı’nda düzenleyeceği miting öncesi, Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na giden İnce, burada Kasım 2016’dan bu yana tutuklu bunun Demirtaş’ı ziyaret etti. İkilinin görüşmesi halen sürüyor

 

Öte yandan İnce’nin ziyareti öncesi cezaevine yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta jandarma ekipleri tarafından kontrol noktası oluşturuldu.

Jandarma ekipleri karayolunu trafiğe kapatarak geçişlere izin vermedi. Sadece görüş listesinde adı bulunan avukatlara izin verildi.

 

İnce’nin miting haritası: Demirtaş’ı ziyaretin ardından Hakkari’ye gideceği ögrenildi.

 

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, tutuklu HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmesinin ardından Hakkari’de miting yapacak.

CHP’li aday, ziyaretin ardından kentte miting yapacak. İnce, 10 Mayıs’ta ise Hakkari’ye gidecek. Burada da miting düzenlenecek.

İnce aslında o tarihte Diyarbakır’a gitmeyi planlıyordu.

Antalya Haber