MİLLİ ŞEF İSMET İNÖNÜ FAŞİST MİYDİ? CHP GENEL BAŞKANI İNÖNÜ’YE AĞIR SÖZLER MERAL AKŞENER’DEN… Meral Akşener’e ait , İrfan Kesici Tarafından yazılan www.meralaksener.com sitesinde • SUNUŞ ADI ALTINDA İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI CHP’NİN…

" /> İYİ PARTİ MERAL AKŞENER’DEN İSMET İNÖNÜ’YE ”FAŞİST” SUÇLAMASI VE CHP’YE AĞIR ELEŞTİRİLER… – Siyaset Antalya TV – Antalya'nın Siyaset Haberleri

İYİ PARTİ MERAL AKŞENER’DEN İSMET İNÖNÜ’YE ”FAŞİST” SUÇLAMASI VE CHP’YE AĞIR ELEŞTİRİLER…

by admin 1.642 görüntüleme0

MİLLİ ŞEF İSMET İNÖNÜ FAŞİST MİYDİ? CHP GENEL BAŞKANI İNÖNÜ’YE AĞIR SÖZLER MERAL AKŞENER’DEN...

Meral Akşener’e ait , İrfan Kesici Tarafından yazılan www.meralaksener.com sitesinde  SUNUŞ

ADI ALTINDA İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI CHP’NİN İTTİFAK ORTAĞI MERAL AKŞENER’İN YAZILARI ORTAYA ÇIKTI !.

İŞTE O YAZILAR :

AB İLE İLİŞKİLERDE MİLLİYETÇİ TAVIR

Tabutluk Yılları

Milliyetçiler 1940’lardan beri ne yazık ki, yaptıkları ve konuştuklarıyla değil muhaliflerinin yazdıkları ve söyledikleriyle değerlendirildiler. 1930’lu ve 1940’lı yıllarda hiçbir Türk milliyetçisinin moda akımları, Nazizm ve Faşizm taraftarı olmadığı bilinmektedir.

Hatta o yıllarda Nihal Atsız Faşist İtalya’nın şefi Mussollini’ye hitaben yazdığı “Davetiye” şiirzamanın i ile Türkiye’yi tehdit eden Mussollini’ye en ağır cevabı vermiştir.
O dönemde , Hitler Almanya’sını destekleyen, nazizm ve faşizme övgüler düzen bir takım yazar çizerler vardı ve yayın organları da Cumhuriyet gazetesiydi.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Recep Peker, 1935 yılında yapılan parti kurultayına İtalya’nın faşist otoriter modelini, İsmet Paşaya imzalatarak sunmuştu.

Bunun üzerine Atatürk “İsmet Paşa, Recep’in marifeti olan saçmaları okumadan imzalamış olmalı” diyerek geri çevirmiş, Recep Peker’i de görevden alarak yerine Şükrü Kaya’yı atamıştır.

İkinci dünya savaşı yıllarında “Milli Şef” İsmet Paşa, Enver Paşanın kardeşi Nuri Paşayı Turan ve Turanla ilgili sorunları görüşmek üzere Almanya’ya göndermiştir.

1944 de Almanların Ruslar önünde bozguna uğrayıp geri çekilmeye başlaması üzerine , Almanlarla gizliden gizliye ilişki içinde olan İnönü-Saraçoğlu hükümeti, büyük bir korku ve telaşa kapılmış, faşistlik suçlamasından, bir grup Türk gencine ırkçılık yaftası asarak, kurtulma yolunu seçmiştir.

Faşizm hayranı Recep Peker’in 1946 yılında çok partili demokrasiye geçileceği bir dönemde, İsmet Paşa tarafından, Başbakan olarak atanması da manidardır.

1960’lı yıllarda Ülkücüler ve Solcular

1960’lı yıllara gelindiğinde, ülkücüler zamanın solcuları tarafından, Avrupa ve Amerikan emperyalizminin uşağı olmakla suçlanıyorlardı. Her nasılsa tercihleri batı medeniyetinden yana olan ülkücüler “gerici” oluyor, 1980’li yılların sonunda yani on yıl sonra çökecek olan Rusya’nın yoldaşları ise, o dönemin moda terimiyle nasılsa “ilerici” oluyordu.

Ne yazık ki bu derin çelişkinin hesabı bugün dahi bu kesimin insanlarına sorulmadığı gibi, bunlar tarafından da özeleştirisi yapılmamıştır.

Dün Rusya’ya uşaklık edenler şimdide yeni efendileri AB’nin kuyruğunda gezmektedirler. 
Ülkücüler hiçbir dönemde AET/AB düşmanlığı yapmadılar, her dönem Türkiye’nin çıkarlarının savunucusu oldular. Yapılan sürekli saldırılardan da yılmadılar.

Her zaman doğrunun tek ve değişmez olduğuna ve er geç ortaya çıkacağına inanırlar. Sovyetler Birliğinin dağılması da bunu en iyi şekilde ispatlanmıştır.

Milli Görüş Yeminine Ne Oldu?

Türk milliyetçilerini yalnızca tatlı su solcuları değil, dünün milli görüşçüleri de hayrete düşürmektedir. Bu gün AB’nin yılmaz savunucusu kesilenlerin, çok değil bundan beş altı yıl önce söyledikleri “Sizi gidi batı kulüpçüleri sizi” sözleri hala kulaklarımızda çınlamaktadır.

Tarihte hiçbir görüşün bu kadar kısa sürede iflas ettiği görülmemiştir.

MERAL AKŞENER’İN

GEÇMİŞ YILLARDA YAZDIĞI YAZI…

Buradan sormak istiyorum CHP’lilere Nasıl İTTİFAK Ortağı oldunuz ? İNÖNÜ FAŞİST Mİ ?

CHP VEYA SOLCULAR HAKINDA MERAL AKŞENER’İN SÖYLEDİKLERİ DOĞRU MU ?

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI MAKAM ODALARINA MERAL AKŞENER’İN RESİMLERİNİ ASMALARI MİLLİ ŞEF İSMET İNÖNÜ’YE HAKARET DEĞİLMİDİR !.

KAYNAK:

www.meralaksener.com/meseleler.asp#ab

NOT: YAZI SİLİNMİŞ OLDUĞUNDAN LİNKE GİREMEYE BİLİRSİNİZ.

AÇILACAK BİR  DAVA VEYA MAHKEMEDE DELİLLERİ GAZETEMİZDE MEVCUTTUR.

MURAT KAT

ÖZEL HABER

Antalya Haber