SONAR araştırma şirketi sahibi Hakan Bayrakçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimin favorisi olduğunu belirterek, muhalefetin kazanma ihtimali için kafasındaki senaryoyu tekrarladı. Bayrakçı, “Benim tarifimin dışında aday çıkarttığı an seçim bitmiştir…

" /> SONAR Başkanı Bayrakçı ezber bozdu: ”İlhan Kesici aday gösterilirse, yüzde 52-53 oy olma ihtimali vardır. ” – Siyaset Antalya TV – Antalya'nın Siyaset Haberleri

SONAR Başkanı Bayrakçı ezber bozdu: ”İlhan Kesici aday gösterilirse, yüzde 52-53 oy olma ihtimali vardır. ”

by admin 3.606 görüntüleme0

 

 

SONAR araştırma şirketi sahibi Hakan Bayrakçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimin favorisi olduğunu belirterek, muhalefetin kazanma ihtimali için kafasındaki senaryoyu tekrarladı.

Bayrakçı, “Benim tarifimin dışında aday çıkarttığı an seçim bitmiştir 60 günü beklemeye gerek yok. Söyleyim size hem de. 65’e 35 biter.” dedi.

24 Haziran’da yapılacak erken seçimin konuşulduğu CNN Türk canlı yayınında SONAR araştırma şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı’nın açıklamaları programa damga vurdu.

 

CHP BUNU YAPMALI AKSİ DURUMDA SEÇİM BİTMİŞTİR

 

Muhalefet partilerinin cumhurbaşkanı adaylarıyla ilgili senaryolara değinen Bayrakçı :

“HDP’nin bir aday çıkarması halinde Saadet İyi Parti ittifakında da bir de buna Demokrat Parti, Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi de olabilir, o ittifak. CHP’den de ittifaktan ziyade son düzlüğe adayı kalırsa ilk turda yüzde 50’nin üzerine çıkamayacaksa, o zaman son düzükte Meral Akşener mi yoksa CHP’nin adayı mı finale kalır.

Benim tarif ettiğim ya da bir çoklarının tarif ettiği kalıplardaki adaysa onun finale kalması olasılığı daha yüksek olacak. Nedir o? Bir defa çok iyi ekonomi bilecek.

Toplumun bütün kesimlerinden oy alabilecek bir pozisyonda olması lazım. Bir de aday gösterildiği partiden olması lazım. Bunların hepsine uyan bir kişi var demiştim.

SEÇİM KAZANILIR DEMİYORUM, SEÇİM KAZANMA İHTİMALİ BELİRİR

 

Tarif ettiğim resme bir tek kişi uyuyor. Dolayısıyla şu an seçeneksiz muhalefet. Benim tarifimin dışında aday çıkarttığı an seçim bitmiştir 60 günü beklemeye gerek yok. Söyleyim size hem de. 65’e 35 biter. Benim dediğim senaryo ile seçim kazanılır demiyorum ben. Seçim kazanma ihtimali belirir. Öbür şartlarda ihtimal yok. Onu de herkes bilsin. Başka türlü adaylarla seçimi unutun zaten.”

BAYRAKÇI’NIN ADAY İLHAN KESİCİ

Geçtiğimiz aylarda Habertürk’te katıldığı bir programda konuşan Hakan Bayrakçı, “Bu yarış da ikincilik yarışıdır. Ancak İlhan Kesici aday gösterilirse, yüzde 52-53 oy olma ihtimali vardır. Meral Akşener’in milliyetçiliği yüzünden eksi puanları var” ifadesini kullanmıştı.

Antalya Haber