12 Eylül askeri müdahalesinin ardından partiler kapatıldı ve yöneticilerine siyasi yasak getirildi. Kapatılan bu partilerin yeniden açılmasına olanak sağlayan yasanın çıkmasından sonra 9 Eylül 1992’de toplanan 25. Kurultayda CHP’nin yeniden…

" /> YENİ CHP FETRET DEVRİ ŞEHZADESİ KILIÇDAROĞLU’NUN OĞLU BAYKAL’A HADSİZLİK YAPMIŞ… – Siyaset Antalya TV – Antalya'nın Siyaset Haberleri

YENİ CHP FETRET DEVRİ ŞEHZADESİ KILIÇDAROĞLU’NUN OĞLU BAYKAL’A HADSİZLİK YAPMIŞ…

by admin 9.335 görüntüleme0

12 Eylül askeri müdahalesinin ardından partiler kapatıldı ve yöneticilerine siyasi yasak getirildi. Kapatılan bu partilerin yeniden açılmasına olanak sağlayan yasanın çıkmasından sonra 9 Eylül 1992’de toplanan 25. Kurultayda CHP’nin yeniden açılması kararı alındı.

Genel Başkanlığa Antalya Milletvekili Deniz Baykal seçildi.

Partinin 2.Kurucusu oldu DENİZ BAYKAL ve Arkadaşları

Birisi  Şehzade OĞUL Kılıçdaroğlu’na Bunları anlatsın

 

BAYKAL olmasa Babası O koltuk da olamazdı yani…

 

Hem kamuoyunda hem de CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi varlığı ciddi biçimde eleştiriliyordu.

İmdadına mahkemeler üstünden AKP yetişti.

MİT Tırları Davası’ndan yargılanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu alelacele 25 yıla mahkum edilip tutuklandı. Böylece, Kılıçdaroğlu’na adaleti savunan kahraman gibi ortaya çıkma fırsatı verildi.

BU KARAR SİYASİDİR.

 

 YENİ CHP FETRET DEVRİ ŞEHZADESİ KILIÇDAROĞLU’NUN OĞLU  KENDİNİ AŞMIŞ HADSİZLİK YAPMIŞ.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, ‘adalet’ talebiyle başlatılan yürüyüşle ilgili bir yazı kaleme aldı.

Kerem Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nü yazdı: Baykal dönemi bitti!

Deniz Baykal‘la ilgili ”Bir diğer önemli nokta da, eski genel başkan Deniz Baykal ve ekibinin bu yürüyüşle birlikte parti üzerindeki etkisinin daha da zayıflamasıdır.

Kerem Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nü yazdı: ”Baykal dönemi bitti!”

”CHP açısından Deniz Baykal döneminin biteceğine dair bir işaret olarak okunabilir. ” Diyerek basında boy gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu adeta kendisi şehzade olarak mı

gördü? Bu bilinmez. Ama şu bir gerçek ki, yeni CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğl’nun izni olmadan bu gazete beyanlarının olması imkansızdır.

Son yıllarda AKP’ye benzemeye çalışan yeni CHP’de artık biat kültürü TEK ADAMLIK gözle görülür şekilde belli olmaya başladı.

Mitinge katılanların 1 milyonu FETÖ’cü ise,bir kısmı da HDPKK’lı ise, diğerleri de sana inanan ve kanan iyi niyetli insanlarımızdır, bu da demektir ki; Türk Milleti senin arkandan yürümemiştir ve de yürümez !…

Babası CHP Genel Başkanı, Oğlu….

Türkiye Komünist Parti mi ?

Kerem Kılıçdaroğlu

Babasına Adalet Yürüyüşü’nde desteğe giden Kerem Kılıçdaroğlu, 2011 genel seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi’nin kullandığı “boyun eğme” sloganını üzerinde taşımıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’na burdan SORUYORUZ ?

“CHP Baykal döneminde % 30’a zaten vurmuştu!” düşüncesi kabul edilen bir gerçektir

CHP yeni lideriyle 7 yıldır çalışıyor. 10 ‘a yakın şeçim kayıp etti.

EN ÇOK SEÇİM KAYIP EDEN GENEL BAŞKAN OLARAK KILIÇDAROĞLU TARİHE GEÇTİ.

“Yeni” CHP’nin ideolojisini bilen var mı?

Hiçbir “ulusal” söylemin olmaması çok ilginçti. Dünyada son üç yüz yıl içinde -öncesini bilmiyoruz!- eşi benzeri olmayan bir biçimde (EGENEKON ) Ordusunun komutanlarının % 10’u tutuklanmış bir ülkenin anamuhalefet partisinin meydanları dar etmesi gerekmez miydi? (AKP’nin muhalefette olduğunu düşünün!)

Tam aksine “Sezgin Tanrıkulu” faktörü, “Af” söylemi -neye yaradığını anlayan varsa beri gelsin?-  ve “Apo’yla görüşülür!” ” FETÖ İŞBİRLİĞİ söylemi ön plana çıktı.

Güneydoğu’da tek bir oy artmadı!

“Habur rezaleti”yle yerlerde sürünen AKP zeytinyağı gibi suyun üzerine çıktı.

Erdoğan birden şehit analarının sahibi oldu, CHP ise Apo’ya af çıkaracak bir parti, iyi mi!

Hokus pokus, “Habur” Kılızdaroğlu’nun sırtında kaldı! Erdoğan “ulusalcı!” kesildi, aradan sıyrıldı!

Olan elbette CHP’nin tarihsel olarak haklı kimliğinin yaralanmasına oldu!

*

İlk bakışta olumlu gibi görülen “Laiklik” vurgusundan kaçınılması politikası önemli handikaptı.

Oysa AKP kapı gibi kendi ideolojisine sahip çıktı, şeriatçı söylemini, dini politikaya alet etmeyi kafaları gözleri yararak en ilkel biçimiyle yaptı.

Öyle ki Halkevleri’ni bile eski “Halkevi” sanıp saldırdı!

CHP ise direnecek yerde suçlu bir biçimde AKP ideolojisi ürünü “Türbanlı” insanları üniversitelere alacağı tavizine sarıldı!

O da yetmedi Türbanı ben serbest ettim dedi.

Referandum oyların çalınması ,Kılıçdaroğlunun FETÖ yakınlaşması vb onlarca olay sayabiliriz yani…

Atı alan Üsküdarı geçti!

*

Bu görüşme mi zorunuza gitti ? ŞEHZADE  KILIÇDAROGLU ?

BAYKAL  ”TÜRKİYE” Diyor…

kılıçdaroglu ve öz oglu Kerem Kılıçdaroğlu KOLTUK Diyor.

Bu görüşme mi zorunuza gitti ?

 Baykal’dan Kılıçdaroğlu’na: ‘Sen çekil, Tayyip’i indiririz!’

 

Geçtiğimiz hafta sonu CHP Genel Merkezi’nde yapılan Kemal Kılıçdaroğlu Deniz Baykal görüşmesinin özet tutanağı şöyledir:

| Baykal: Kemal Bey, CHP’lilerin ağabeyi olarak, sorumluluk hissederek geldim. Referandum sonrası değerlendirme yaptınız mı. Karanız nedir?

| Kılıçdaroğlu: Değerlendirmelerimiz sürüyor. Tüzük kurultayını konuşuyoruz.

| Baykal: Kemal bey rejim değişti ve ona göre hareket etmeliyiz. Yüzde 49 hayır oyu çok anlamlı. Bunun birarada tutulup mobilize edilmesi için yeni bir model gerekiyor.

| Kılıçdaroğlu: Öneriniz nedir?

| Baykal: Bu yüzde 49’u birada tutma ve o oranı artırma görevi anamuhalefet olarak CHP’nin bu ülkeye borcudur.

| Kılıçdaroğlu: Evet.

| Baykal: Malumunuz yeni sistemde parti artık ikinci planda, öncelik cumhurbaşkanlığında.

| Kılıçdaroğlu: Doğrudur.

| Baykal: Olması gereken CHP’nin örgütü, kadroları ve tarihsel birikimi ile bu süreci yönetmesi ve sonuç almasıdır. Hayır diyenlerin yaslanacağı en büyük siyasi örgütlenme CHP’dir.

| Kılıçdaroğlu: Neler yapılabilir?

| Baykal: Mesela daha önce denendiği gibi dışarıdan aday bulup destekleyelim anlayışını gündemimizden çıkarmalıyız. Böyle bir isim çok uygun biri olsa bile doğal itirazlarla karşılaşır ve mesela CHP’yi bile mobilize edemez. Ayrıca birden gündeme sokulacak biri Tayyip Bey’le yarışamaz. Cumhurbaşkanlığına aday olacak isim mutlaka CHP Genel Başkanı olmalı.

| Kılıçdaroğlu: Bunu hepimiz isteriz ancak CHP’nin oyu ortada.

| Baykal: Olaya CHP olarak bakmamak lazım. Bu ülkede birlikte yaşamak isteyen, barış, itibar, üretim, iş, aş ve manevi değerler diyenleri bir eksende buluşturacak bir söylem ve sözleşme ile toplumun karşısına çıkılmalı. CHP bu şekilde topluma yeni bir umut dalgası yaymalı ki bunun akisleri içerde ve dışarıda büyük ve olumlu olur.

| Kılıçdaroğlu: Evet.

| Baykal: Daha ötesi cumhurbaşkanı yardımcılıklarına atanacak toplumun her kesimini temsil edecek 5 isim o çevrelerin mutabakatı ile belirlenip bugünden ilan edilir.

| Kılıçdaroğlu: Evet.

| Baykal: Sadece o değil, toplum önünde net taahhütnamelere gidilir. Mesela CHP adayı cumhurbaşkanı olursa, seçildiği günün ertesinde partisinden istifa eder ve tarafsız olacak sözü verilir. Mesela HSYK üyelerini cumhurbaşkanı seçmeyecek denilir. Mesela bütçeyi eskisi gibi Meclis yapar denilir. Daha ötesi yeni bir Anayasa ve parlamenter rejim sözü verilir ki bütün bunlar umut yaratıp rüzgar estirir.

| Kılıçdaroğlu: Bu fikirler çok güzel ancak bütün bunlar yüzde 25 olan oyumuzu yüzde 50’nin üstüne taşır mı?

| Baykal: Kemal bey başka yol yok. Dışarıdan aday belirlemek baştan savmak ve başkanlığı Tayyip Erdoğan’a peşinen hediye etmek olur. Bugünden harekete geçilir ve iki buçuk yıl boyunca sorumlu şekilde hareket edilirse emin olun sonuç alınır. Hadiseye lütfen CHP olarak değil, Türkiye olarak bak. CHP yüzde 25 iken referandumda yüzde 50 hayır çıkmadı mı?. Cumhurbaşkanlığı seçimi referandumun devamı. Emin olun çok daha iyi bir sonuç, sorumlu ve stratejik akıl ile hareket edilirse yine alınır.

| Kılıçdaroğlu: Bu teklifiniz önemli ve değerli.

| Baykal: Türkiye’de gençler ve eğitimli kesim ayaktadır. Bunları mobilize etmeliyiz. Bunu yapamazsak Türkiye biter diye endişeliyim. Tam bu noktada söyleyeceğim önemli şey şudur.

| Kılıçdaroğlu: Buyurun!

| Baykal: Siz cumhurbaşkanlığına aday olacak mısınız, olmayacak mısınız? Bunu hemen açıklayın. Aday iseniz ben dahil bütün CHP sizin için seferber olacağız. Eğer aday olmayacaksanız hiç vakit kaybetmeden kurultay çağrısını yapın ve cumhurbaşkanı adayı olacak yeni genel başkan adayının sorumluluk almasını sağlayın.

| Kılıçdaroğlu: Değerlendireceğim.

Sonuç ne oldu derseniz tabi ki Yeni CHP koltuk hesapları ile meşğul.

YAZIYA SON VERİRKEN SN BAYKAL’IN BİR SÖZÜ İLE NOKTALAYALIM.

Şehzede Kılıçdaroglu bu söz sana gitsin Babana iletirsin…

“BAYKAL’IN SÖZÜDÜR BU:

”SİYASET BANA NE VERECEK DEĞİL, BEN TOPLUMA NE VERECEĞİM. SİYASET BUDUR İŞTE…”

Saygılarımla…

Murat Kat

 

 

 

Antalya Haber